piątek, 10 czerwca 2016

Piórka w tyłku, czyli o paradach równości

Od 2001 roku w Warszawie corocznie maszeruje Parada Równości. Z początku skromna manifestacja stopniowo rozrastała się, a kolejne miasta zaczęły organizować parady u siebie.

Część środowiska LGBTQIA nie popiera tej formy manifestowania swojej tożsamości. Przeciwnicy mówią: na paradach widać obnażonych, epatujących seksem, mężczyzn i kobiety. Niektórzy ich zdaniem wyglądają śmiesznie i groteskowo ponieważ ustrojeni są w kolorowe pióra oraz inne bardzo kolorowe stroje. Często używane jest w takim wypadku określenie „faceci z piórkami w tyłku”. Opinie te podtrzymują środowiska prawicowo-katolickie i ich media.

Każdy ma oczywiście prawo do swojej oceny, ale w tym wypadku ta ocena jest fałszywa. Przeciwni paradom geje wprost kupują wrogą środowisku LGBTQIA propagandę i powielają ją w postaci hejtu w Internecie. Rok temu przed Paradą Równości w Warszawie „Rzeczpospolita” w artykule „Z darkroomów na paradę” napisała między innymi: „Gejowskie korzenie parady pokazują jej uczestnicy, epatujący seksualnością i krzyczący, że do wszystkiego mają prawo. A także historia: pomysłodawca to Szymon Niemiec, były prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek na rzecz Kultury w Polsce, obecnie zwierzchnik Zjednoczonego Kościoła Chrześcijańskiego. Z pomocą grona innych homoaktywistów, podczas wspólnego oglądania reportażu z gay pride w Sydney w jednym z nieistniejących już warszawskich klubów dla gejów, „zakiełkowała myśl o przeniesieniu idei przemarszu sprzeciwiającego się dyskryminacji na grunt polski". I tak pod płaszczykiem wolności, równości i tolerancji (która pojawiła się w tryptyku zamiast braterstwa, bo to słowo jest nacechowane płciowo, więc trzeba by dodać siostrzeństwo), promują siebie i swe idee”.

I takie bzdury obrażające nasze środowisko powielają później niektórzy geje, utrzymując, że najlepiej siedzieć w szafie i nie ujawniać się. Ci ludzie przyjmują w ten sposób rolę „pożytecznych idiotów” polskiej prawicy. Ja na różnych forach LGBT w Internecie wielokrotnie prosiłem o wskazanie tych  przysłowiowych „piórek w tyłku” na polskich paradach. Odpowiedzi nie otrzymałem.
Przeciwnicy parad oraz innych form działalności organizacji LGBT korzystają oczywiście z tego, co te organizacje wywalczą dl całego środowiska.
Na koniec postanowiłem przytoczyć 12 postulatów Parady Równości 2016 oraz wrzucić kilka zdjęć z parad, które odbyły się już w Polsce w 2016 roku. crash

12 POSTULATÓW PARADY RÓWNOŚCI
Parada Równości z racji swojego wkluczającego charakteru, postuluje i żąda realizacji szeregu postulatów, które prezentujemy poniżej!
1. Ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem obowiązkiem państwa
Żądamy prowadzenia aktywnej polityki antydyskryminacyjnej, dotyczącej wszystkich mniejszości.
2. Prawa osób trans prawami człowieka
Żądamy wprowadzenia uregulowań prawnych ułatwiających proces medycznego i prawnego potwierdzenia płci osobom transpłciowym.
3. Wzmocnienie ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści
Żądamy regulacji prawnych w sprawie przestępstw motywowanych nienawiścią i nienawiści wobec osób LGBTQ. Postulujemy rozszerzenie przepisów dotyczących mowy nienawiści o kwestie dotyczące tożsamości płciowej i orientacji seksualnej oraz skuteczne egzekwowanie już istniejących regulacji.
4. Małżeństwo i związek partnerski prawem każdego obywatela
Żądamy wprowadzenia pełnej równości małżeńskiej z prawem do adopcji z wszystkimi wynikającymi z tego prawami i obowiązkami oraz ustawy regulującej związki niebędące małżeństwami, w tym szczególnie przepisów zapewniających zabezpieczenie wzajemnych zobowiązań.
5. Miasta bez barier
Żądamy zniesienia barier ograniczających dostęp do dóbr kultury, miejsc rozrywki, a także innych miejsc publicznych osobom z wszelkimi niepełnosprawnościami, rodzicom z wózkami dziecięcymi i osobom poruszającym się na rowerach. Wykluczenie przestrzenne to izolacja społeczna.
6. Miasta otwarte przyjazne dla lokalnej społeczności
Apelujemy o otwieranie i udostępnianie przestrzeni miejskiej społeczeństwu oraz zaprzestanie zamykania już istniejących obszarów integracji społeczności lokalnych.
7. Otwarta Rzeczpospolita przyjaznym domem dla uchodźców i obcokrajowców
Żądamy usprawnienia, tj. skrócenia procedury wystawiania wiz do Polski szczególnie w placówkach dyplomatycznych na wschodzie Europy. Żądamy ograniczenia biurokracji stosowanej wobec obcokrajowców mieszkających w Polsce. Żądamy poprawienia warunków, w jakich przetrzymywani są azylanci na terenie Polski. Azyl to nie wyrok więzienia. Zgodnie z przesłaniem Konstytucji 3 Maja: Kto granice Rzeczpospolitej nawiedza wolnym jest!
8. Edukacja antydyskryminacyjna i etyka w szkole
Żądamy wprowadzenia do szkół publicznych rzetelnej, nowoczesnej edukacji antydyskryminacyjnej, uczącej otwartości na różnorodność, oraz zajęć z etyki.
9. Rzetelna edukacja seksualna prawem każdego człowieka
Żądamy wprowadzenia, zwłaszcza do szkół i przedszkoli publicznych, rzetelnej, nowoczesnej i neutralnej światopoglądowo edukacji dotyczącej ludzkiej seksualności, dostosowanej do możliwości percepcyjnych i wieku.
10. Zaostrzenie kar za przemoc na zwierzętach
Żądamy nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, zaostrzenia przepisów dotyczących maltretowania i zabijania zwierząt oraz zwiększenia wykrywalności i karalności tego typu przestępstw.
11. Różni równi wobec siebie
Apelujemy do wewnątrz środowiska LGBTQ o rozprawienie się z wewnętrzną homo-, bi-, trans- i heterofobią.
12. Dość chamstwa – żądamy debaty
Apelujemy do mediów o nielegitymizowanie skrajnie seksistowskich, homo-, bi-, i transofobicznych poglądów.
















3 komentarze:

  1. Całym sercem i duszą będę z tymi, którzy jutro przejdą ulicami Warszawy. Nie mam możliwości, by wziąć udział w tej paradzie, ale może za rok...
    Dzięki, Crash, za fotki z łódzkiej parady, na której byłem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje zdanie na ten temat już znacie. Póki co nie skorzystałem z niczego co inni wywalczyli dla nas.

    OdpowiedzUsuń
  3. "Panowie w stringach i piórem w dupie" , to moje zdanie, zawsze tak pisałem, a tych skrajnościach, które się tam pojawiają.
    Niektórzy geje, czy ludzie z naszego środowiska uważają, że taka parad jest nam w niczym nie potrzebna, polityczne sprawy można w innych sposób załatwić, a to to tylko pokaz osobowości.
    czasami trudno się z tym nie zgodzić, a z drugiej natomiast jesli taka parada jest komuś obojętna to tez nie powinna przeszkadzać.
    Cieszy mnie fakt, że na takich imprezach jest coraz więcej rodzin, coraz więcej osób tzw. przyjaciół homo. Co mnie cieszy również to to, że ten marsz z "naszej strony" nie przejawia agresji.
    Jest nastawiony przyjaźnie, tam każdy czuję się swobodnie, nie ważne kim jesteś jak wyglądasz, pełna tolerancja.
    Chodź musze przyznać, że chodzenie w miejscu publicznym pół nago , nie jest raczej stosowne.

    OdpowiedzUsuń